Zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych

W czwartek 31 sierpnia rodzice, dzieci i panie spotkali się w przedszkolu na adaptacji nowo przyjętych przedszkolaków. Celem spotkania było wzajemne zapoznanie, oswojenie z przestrzenią przedszkola w szatni, sali i łazience oraz na placu zabaw. W grupie I „Skaczące piłeczki” dzieci powitała Kicia Kocia. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną i piłeczkami oraz wykonały pracę plastyczną – ozdobiły piłki naklejkami. Na zakończenie przy radosnej piosence pobawiły się w pociąg, którym pojechały do szatni. W grupie II „Kręglarze” piosenki stały się okazją do zabawy z piłeczkami i poruszania się jeden za drugim. Zabawa „Baloniku nasz malutki” była wstępem do wykonania elementów dekoracyjnych w firmie baloników, które posłużyły do upiększenia sali. Panie i dzieci pożegnały się serdecznie, obiecując sobie szybkie spotkanie 1 września.