Projekty, programy, certyfikaty

 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Padają w ostatnim czasie mity związane z traktowaniem sportu i ruchu, jako remedium na byle jakie odżywianie. Nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości.

https://zdrowoisportowo.edu.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja https://emocja.org/

 

 

Po raz kolejny bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATYRY

Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEN:

Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych – rozwijanie kierunkowych zdolności dzieci, praca z emocjami

Zdobycie przez dzieci dyplomu: „Odkrywcy pisma”, świadczącego o  rozwijaniu  zainteresowań czytaniem i pisaniem.

Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość.

Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych – obsługa edytorów tekstu, wykorzystanie prostych programów graficznych, wyszukiwanie w intrenecie i odtwarzanie filmów edukacyjnych.

Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – kształtowanie nawyków czytelniczych

Zdobycie przez dzieci dyplomu: „Odkrywcy emocji”, świadczącego o rozwijaniu zainteresowania psychologią człowieka.

Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość.

Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych – wykorzystanie prostych programów graficznych do tworzenia emotikonów, np. aplikacji „Przyjazne emocje”, wyszukiwanie w intrenecie i odtwarzanie filmów edukacyjnych.

Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – postawy prospołeczne, dobro, empatia.

Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wszystkim uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych – praca z emocjami dzieci.

 

Dzieci wzięły udział we wszystkich modułach. Dużym wkładam pracy wykazali się Rodzice wychowanków z grupy 4 Piłkarzy ( w związku z zawieszeniem zajęć i zdalnym nauczaniem)

Oczekujemy na certyfikat WZOROWEJ PLACÓWKI ( za udział w we wszystkich modułach:

– KSIĄŻKI  DZIECIŃSTWA

– MAŁY MIŚ W ŚWIECIE EMOCJI

– DBAMY O ZDROWIE Z MAŁYM MISIEM

– ZMISIOWANY EKO- KALENDARZ

– MISIOWE LABORATORIUM” CZTERECH ŻYWIOŁÓW”

– MAŁY MIŚ I SUPER TAJNY PROJEKT

MAMY TO!!!!!

 

 

logo

https://dzieciakimleczaki.pl/

NASZE PRZEDSZKOLAKI UCZESTNICZĄ W PROMOWANIU ZDROWIA W PROJEKCIE „ DZIECIAKI MLECZAKI”

„Dzieciaki Mleczaki” to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunów oraz rodziców. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem nie tylko do rodziców, ale też bezpośrednio do dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Polska Izba Mleka.

 

logo

 

Akademia Aquafresh, Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków, realizowana jest od 5 lat i obejmuje swoim zasięgiem 5 000 przedszkoli w całej Polsce. dociera do blisko 500 000 dzieci ucząc poprzez zabawę zasad higieny jamy ustnej. W ramach Akademii przedszkola otrzymują pakiety bezpłatnych materiałów do prowadzenia zajęć z maluchami m.in. scenariusze zajęć dla nauczyciela, płytę DVD z filmami edukacyjnymi, instrukcje szczotkowania zębów, które dzieci zabieraj do domu i wiele innych, które służą za inspirację do samodzielnego rozwijania tematyki. Celem zajęć jest przygotowanie dzieci w wieku przedszkolnym do samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej i troski o swoje uzębienie.

Akademia Aquafresh skupia nie tylko przedszkola ale i także lekarzy stomatologów, którzy wykonują bezpłatne przeglądy stomatologiczne u przedszkolaków. Platformą komunikacyjną programu jest strona Internetowa www.akademi-aquafresh.pl. Przygotowana została z myślą, zarówno o przedszkolach, rodzicach jak i lekarzach stomatologach.

Chwilowo część praktyczna zawieszona ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Nie korzystamy również ze szkoleń prowadzonych przez stomatologów KLINIKI SMILE.

http://www.i-smile.pl/o-nas-klinika

 

logo

 

Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

Corocznie tworzymy tematyczne prace plastyczne i bierzemy udział w konkursach.

Każde przedszkole biorące udział w programie otrzymuje pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych, który umożliwia prowadzenie z dziećmi warsztatów rozwijających w dnich zdolności plastyczne i wyobraźnię. W trakcie zajęć dzieci poznają różne techniki wykonywania prac, uczą się korzystać z przyrządów ogólnodostępnych w przedszkolach do modelowania ciastoliny. Karty zadań, które dostają w pakiecie materiałów, opracowane są przez Artystę i metodyka wychowania przedszkolnego. Dwa razy do roku placówki dostają materiały do realizacji warsztatów i objęte są pedagogiczną opieką artystów-plastyków, a wszystko po to, aby rozwijać kreatywność u najmłodszych. Platformą komunikacji programu jest strona internetowa www.akademia-playdoh.pl.

 

Kolejny projekt od wielu lat realizowany w naszym przedszkolu

logo

https://przyjacielenatury.pl/

W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznają podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.

AKCJA EKOLOGICZNA

Dbamy o przyrodę i dlatego  zbieramy puste opakowania po kleju Amos. W zamian otrzymujemy nowe.

Klej AMOS – Najlepszy Klej