Warsztaty z cateringiem LOSIR

W środę 9 listopada odwiedził nas gość z cateringu LOSIR. Dzieci z grupy I, II i VI wzięły udział w warsztatach związanych z promocją pomarańczowych warzyw i owoców. Pani Monika zaprezentowała i opowiedziała o warzywach oraz sprawdziła wiedzę dzieci na ich temat. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane przez panią zagadki i dowiedziały się jak ważne jest codzienne spożywanie takich warzyw i owoców. Pani Monika wyjaśniła, iż pełnią one ważne funkcje w procesie odżywiania oraz to, że pozytywnie wpływają na zdrowie psychiczne i fizyczne całego ciała. Dowiedziały się również, że barwniki nadające żółte i pomarańczowe barwy to karotenoidy. Na końcu spotkania dzieci miały okazję spróbować sok z marchewki, mandarynki i pomarańcza. W nagrodę za odwagę i wiedzę na temat pomarańczowych warzyw i owoców dzieci otrzymały cukierki.